Szkolna wystawa psów

W Polsce, corocznie 25 października obchodzone jest nieformalne święto kundelka. Data ta, to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest od wielu lat nazywany miesiącem dobroci właśnie dla nich. W ramach obchodów Dnia Kundelka organizowane są w całej Polsce dni otwarte w schroniskach, zachęcające do adopcji bezdomnych piesków oraz ofiarowania wsparcia w postaci datków pieniężnych lub materialnych np. karmy, koców itp. Niestety w naszym kraju jest bardzo dużo bezdomnych psów, przy czym większość z nich straciła dom wskutek ludzkiej bezduszności i bezmyślności. Na szczęście część z nich ma szansę na znalezienie nowych rodzin i miłości, na którą każdy pies – kundelek, czy rasowiec z pewnością zasługuje. (na podstawie Wikipedii, wolnej encyklopedii)
W naszej szkole, z okazji Dnia Kundelka grupka dziewcząt z klasy 2A, w ramach swojego projektu edukacyjnego zorganizowała pod opieką p. Marii Megi Szkolną Wystawę Psów. Wystawa ta na pewno by się nie odbyła bez wsparcia znalezionych przez dziewczęta sponsorów nagród. Najhojniejsi byli: właściciele sklepu zoologicznego MASSON przy ul. Powstańców, sklepu zoologicznego przy ul. Świdra, Pan Aleksander Skowron oraz lek. wet. Pani Barbara Zacharewicz. W naszej wystawie (za zgodą rodziców) uczestniczyło 16 piesków różnych ras, ale dominowały YORKSHIRE TERIERY wystawiane przez Patrycję Sołtyk, Wiktorię Grządko, Klaudię Topolewską, Macieja Dudka, Zuzannę Czapigę oraz Magdalenę Jodłoś. Widzowie mogli też zobaczyć 2 GOLDEN RETRIVERY: suczkę Weroniki Komarowskiej i pieska Agnieszki Bobek, SHIH TZU Klaudii Szymury, 2 PINCZERY: Natalii Knapczyk i Sandry Szyperskiej, SZPICA WILCZEGO Angeliki Najdy, najstarszego pieska wystawy OWCZARKA SZKOCKIEGO Dominika Stefańskiego, PEKIŃCZYKA Macieja Parzyjagły, SZNAUCERA ŚREDNIEGO wystawianego przez Elwirę Kozłowską i psa rasy HUSKY SYBERYJSKI Damiana Czury. Pieski były zadbane, dobrze przygotowane przez swoich właścicieli do wystawy i bardzo ładnie prezentowały się na wybiegu. Startowały w 10 różnych konkurencjach, m.in. był to konkurs na najstarszego i najmłodszego pieska, na największego i najmniejszego, na najbardziej kolorowego, wybierani byli: MISS i MISTER wystawy, niektóre pieski mogły popisać się umiejętnościami w konkursie posłuszeństwa (rekord to wykonanych 8 różnych komend przez GOLDENKĘ Weroniki Komarowskiej). Na zakończenie JURY w składzie: p. Bogumiła Hamróz, p. Małgorzata Owca, Beata Bula oraz gość specjalny p. Barbara Zacharewicz postanowiło też wybrać i nagrodzić pieska w dodatkowych konkurencjach: na najbardziej sympatycznego, uroczego i grzecznego pieska na wystawie. Wybór był bardzo trudny, ponieważ każdy z wystawianych piesków był na swój sposób wyjątkowy i uroczy. W sumie każdy piesek zakończył wystawę z medalem i nagrodą rzeczową, a właściciele otrzymali od przewodniczącej JURY – Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy.
Organizatorkami wystawy były: Beata Bula, Larysa Skowron, i Weronika Walenciak.