Piknik naukowy (2013)

piknik_naukowy_2013_1piknik_naukowy_2013_2piknik_naukowy_2013_3piknik_naukowy_2013_4piknik_naukowy_2013_5piknik_naukowy_2013_6piknik_naukowy_2013_7

W dniu 19 czerwca w naszej szkole odbył się pierwszy piknik naukowy, pełny ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Na piknik ten czekaliśmy od dawna i doczekaliśmy się po licznych zmienianych terminach.  Razem z uczniami gimnazjum przygotowywaliśmy różne ciekawe eksperymenty, przedstawione  przez ekipę Pana Korka, który pokazał uczniom w jaki sposób przyrządzić wodnego jeża, sprawdzić zasadowość szkolnej wody czy też poeksperymentować z ciekłym azotem i suchym lodem.

Nie zabrakło także wystrzałowych doświadczeń z wykorzystaniem wyrzutni rakiet butelkowych czy  katapulty miotającej wodne balony. W dniu pikniku było bardzo upalnie, więc popularnym wśród uczestników pikniku eksperymentem był start rakiety odrzutowej w wersji z paliwem wodnym. Wszyscy, którzy wybrali ten eksperyment odchodzili pełni orzeźwiającej wody na… sobie!