Dzień Matki i Ojca w Gimnazjum 5

Rodzina bierze swój początek z miłości…

Jan Paweł II

12 czerwca 2013 r. gimnazjaliści zaprosili do szkoły swoich rodziców, aby słowem i piosenką podziękować im za trud, jaki wkładają w wychowanie swoich dzieci. Spotkanie składało się z dwóch części: pierwsza była pełna piosenek i wzruszających wierszy , które w sposób uroczysty i poważny uczniowie zaprezentowali rodzicom, dziękując im za troskę i poświęcenie oraz składając najlepsze życzenia. Warto dodać, że ten fragment był uczniowskim projektem, a o jego wysokim poziomie świadczyły łzy wzruszenia w oczach mam i ojców.
Po części poważnej rozpoczęła się część mniej oficjalna – pełna humoru i regularnych wybuchów śmiechu. Warto w tym miejscu pochwalić naszych uczniów (2b, 3d, 3b), którzy wzorowo wywiązali się ze swego zadania, a i na wysokości zadania stanęli rodzice, którzy licznie stawili się w sali gimnastycznej, pozytywnie reagując na zaproszenie. To nie pierwsze tego typu spotkanie w naszej szkole, oby to święto rodziny przeszło do tradycji.