Warsztaty doświadczalne – „Dźwięki w zasięgu ręki”

warsztaty_z_fizyki_dzwieki_1warsztaty_z_fizyki_dzwieki_3warsztaty_z_fizyki_dzwieki_4warsztaty_z_fizyki_dzwieki_2warsztaty_z_fizyki_dzwieki_5warsztaty_z_fizyki_dzwieki_6

W naszym gimnazjum kolejny raz odbyły się warsztaty doświadczalne z fizyki pt. „Dźwięki w zasięgu ręki”. Uczniowie na warsztatach zbudowali tzw. rękawiczkofon, na którym grali mogąc poczuć dźwięk na własnych dłoniach oraz za pomocą kieliszków sprawdzali rezonans akustyczny a także przekazywanie energii. Na własnych uszach i oczach każdy uczeń mógł się przekonać, że kieliszki umieją same zagrać melodię. Bardzo fajną dla uczniów zabawą było zobaczenie na ekranie oscyloskopu częstotliwość i amplitudę swojego głosu. Instrumenty wykonane samodzielnie przez uczniów zostały zabrane do domu.