Konkurs „Przyjaciele na 6”

W marcu w naszej szkole miał miejsce konkurs na parę najlepszych przyjaciół, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Zgłosiło się aż 30 par. Organizatorami był samorząd uczniowski i biblioteka szkolna. W pierwszym etapie konkursu wszyscy pisali test eliminacyjny. Pod groźnie brzmiącą nazwą kryły się pytania dotyczące stopnia znajomości przyjaciela. Ulubiony kolor, nauczyciel, pisarz, książka, wady czy zalety to niektóre z wielu zadanych pytań. Przyjaciele, którzy mieli najwięcej zgodnych odpowiedzi, przechodzili do finału. Z każdej klasy wybraliśmy finałową parę. Rywalizacja polegała między innymi na zapakowaniu prezentu jedną ręką, wybraniu i omówieniu ulubionych książek czy wymyślaniu haseł reklamujących szkolną bibliotekę. Przy świetnej zabawie wyłoniliśmy pary najlepszych przyjaciół:

• klasy I i II – Mateusz Ciszowski i Kevin Sprusiński
  • klasy III – Michał Zwierzak i Dawid Rafa