Szkolny konkurs biblioteczny

W bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczo – polonistyczny na temat opowiadania Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Metoda Sześciopalczastego”. Uczniowie poznawali tajemnicę wioski odciętej od świata przez 300 lat. Troje tytułowych bohaterów wyjaśnia niepokojące zjawiska i zagadkę sześciopalczastych mieszkańców osady.
W szranki stanęli pierwszoklasiści, którzy w dwuosobowych zespołach zmierzyli się z tekstem. Poziom był bardzo wyrównany, o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty. Uczniowie nie tylko wykazali się dokładną wiedzą, ale również wyobraźnią (niesamowita ilość wymyślonych wynalazków), jak i dużym poczuciem humoru.

• I miejsce: Adrian Kozłowski i Mateusz Tobor (1b)
  • II miejsce: Angelika Najda i Larysa Skowron (1a), Kamil Bizuk i Krzysztof Stańko (1a)

Wszystkich uczniów zachęcamy do poznania twórczości Rafała Kosika. Zapraszamy do szkolnej biblioteki.

Anna Suchecka-Wójcik