Wizyta księdza misjonarza

wizyta_ksiedza_misjonarza_1wizyta_ksiedza_misjonarza_2wizyta_ksiedza_misjonarza_4

Szkolny Klub Wolontariatu „Bratnia dusza” wspomaga działalność misyjną poprzez organizowanie różnych akcji (sprzedaż kalendarzy, zbiórki pieniędzy na potrzeby misyjne itd.). W dniu 7 grudnia odwiedził naszą szkołę ksiądz misjonarz z MSR – Jerzy Sołtysiak. Opowiadał uczniom o trudnej i ryzykownej pracy misyjnej. Misjonarze Świętej Rodziny głoszą Ewangelię przede wszystkim tam, gdzie działalność kościoła jest z różnych przyczyn ograniczona. Misjonarze mają swoje placówki na w różnych częściach świata (od Norwegii i Kanady przez Polskę, Holandię, Francję, po Indonezję). W swojej posłudze pomagają miejscowej ludności i zajmują się edukacją najuboższych dzieci. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez księdza misjonarza. Zadawali dużo pytań dotyczących poruszanej tematyki.

Joanna Ziętal