Szkolny konkurs „Świat starej fotografii”

W czerwcu odbył się szkolny konkurs literacko-regionalny „Świat starej fotografii”. Możliwość udziału w nim mieli wszyscy uczniowie szkoły. Celem konkursu było przywołanie historii własnej rodziny związanych ściśle z historią Chorzowa czy Śląska. Opowieści były bardzo różne, te z drugiej wojny światowej ukazywały skomplikowane losy Ślązaków, inni autorzy opowiadali o okolicznościach przyjazdu rodziny na Śląsk czy o pracy swoich dziadków i ojców na kopalni.

Jako organizatorka z wielką przyjemnością czytałam wspomnienia, które przekazali uczniom ich rodzice czy dziadkowie oraz oglądałam zdjęcia będące wielkimi pamiątkami rodzinnymi.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Dominika Chytry (3d) i Dominika Inasińska (3b)

2 miejsce – Izabela Milota (3d)

3 miejsce – Natalia Białecka (2a)

Wyróżnienia: Mateusz Heller (3a), Patryk Owczarski (3a), Paulina Różycka (1a), Martyna Wons (3b)

Anna Suchecka-Wójcik