Współpraca międzynarodowa w ramach programu Socrates Comenius

W dniach 25/03/12-06/04/12 w ramach programu „Socrates Comenius – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej” p. Sławomir Garczorz (nauczyciel j. angielskiego) uczestniczył w warsztatach metodycznych dla nauczycieli w Irlandii Północnej. Warsztaty były poświęcone tematowi: „Focus on Ireland”. Spotkania odbywały się w The Crescesnt Art College w Belfaście. Pobyt w Wielkiej Brytanii był także wspaniałym sposobem bezpośredniego kontaktu z żywym językiem i kulturą oraz wyjątkową okazją interesującego spędzenia czasu, a przede wszystkim dzielenia się doświadczeniem i poglądami z uczestnikami kursu pochodzącymi z różnych krajów: Włoch, Niemiec, Portugalii, Chorwacji, Rumunii, Austrii oraz Szwecji.

Dzięki nawiązanym znajomościom z uczestnikami kursu z całej Europy, nasza szkoła będzie wkrótce mogła przystąpić do programu międzynarodowego z wykorzystaniem serwisu społecznościowego „moodle”. Będzie to okazja dla uczniów podzielić się materiałami, które wykorzystują w swojej nauce a także spróbować komunikować się bezpośrednio z uczniami innych szkół europejskich.

Sławomir Garczorz