Lekcja wiedzy o regionie w Muzeum Górnośląskim

W marcu klasy IIIa i IIId pod opieką pani Anny Sucheckiej –Wójcik pojechały do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu w ramach lekcji wiedzy o regionie. Uczniowie zwiedzali tam wystawy „Przyroda Górnego Śląska. Lasy i mokradła” oraz ekspozycję etnograficzną pt. „Z życia ludu śląskiego w XIX i XX wieku”.

Zajęcia w muzeum były ciekawym urozmaiceniem szkolnych lekcji. Oglądanie eksponatów, opatrzone ciekawym komentarzem oprowadzających po wystawie, wzbogaciło wiedzę uczniów na temat kultury i środowiska Śląska.  Zdecydowanie polecamy.