Festiwal lektur szkolnych

Dnia 23.03.2012 r. uczniowie klasy 3A i 3D zaprezentowali projekty realizowane pod okiem nauczycielki języka polskiego pani Anny Sucheckiej –Wójcik. Wspólny temat brzmiał: „Twórczo i nietuzinkowo, czyli sposób na szkolną lekturę”. Dla uczniów naszego gimnazjum była to świetna okazja do przypomnienia sobie wybranych bohaterów literackich oraz powtórzenia głównych wątków niektórych lektur. Wszyscy z wielką uwagą i zainteresowaniem obejrzeli nagrany film na podstawie „Quo vadis”, scenki teatralne czy teatr kukiełkowy. Podczas festiwalu zobaczyliśmy następujące prezentacje:

1. Spór bogiń o jabłko („Mitologia grecka”) – Martyna Jasińska, Dominika Chytry, Izabela Milota, Kamil Janko, Kamil Szarlej (3d)
  2. Uczta u Nerona – film na podstawie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza – Mateusz Heller, Bartosz Góralski, Damian Otawa, Patryk Owczarski, Paweł Stępień (3a).
  3. Scena balkonowa („Romeo i Julia” Szekspira) – Milena Joszko i Daria Szczepaniak (3d).
  4. Kłótnia Cześnika i Rejenta („Zemsta” Aleksandra Fredry) – Kamil Janko, Kamil Szarlej (3d).
  5. Dyktowanie przez Cześnika sfałszowanego listu („Zemsta” Aleksandra Fredry) – Patryk Owczarski, Patryk Kolasa (3a).
  6. Zabicie Aliny przez siostrę Balladynę („Balladyna” Juliusza Słowackiego) – Adrianna Kiedos i Alicja Szula (3a).

Jako pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu Lektur Szkolnych chcę podkreślić, że gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością, zaangażowaniem, umiejętnością współpracy oraz poczuciem humoru. Gratuluję!

Anna Suchecka-Wójcik