Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”

Wolontariat Szkolny „Bratnia dusza” pod kierunkiem pani Joanny Ziętal uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach tej akcji, w uzgodnieniu z  dyrektorem Przedszkola nr 26 w Chorzowie Panią Danutą Herman, wolontariusze raz w miesiącu czytają baśnie, bajki i legendy polskie dzieciom z grup „Bulinki” i Smurfy”. Dzieci bardzo lubią słuchać czytanych książek i opowiadań. Wspólnie omawia się przeczytane bajki i podejmuje dyskusje na temat przygód i życia bohaterów.

Wolontariusze z naszej szkoły od trzech lat włączają się w akcję czytania przedszkolakom bajek i baśni polskich. Akcja ta ma na celu zachęcenie rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom po 20 minut wybranej bajki. Do tej akcji przyłączyło się 2350 szkół i 2300 przedszkoli w całej Polsce.

Autorki zdjęć i tekstu: pani Joanna Ziętal i Nikolina Warzecha – uczennica kl. I c