Lekcja filmowa w Chorzowskim Centrum Kultury

27 lutego 2012 r. większość uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców wzięła udział w lekcji na temat języka filmowego. Spotkanie prowadziła aktorka, która ciekawie przedstawiła, w jaki sposób przebiegają prace nad filmem. Poznaliśmy różne rodzaje planów filmowych, ruchy kamery, kompozycje kadru, przekonaliśmy się, jak istotną rolę odgrywa światło i dźwięk. Przekazywana wiedza była ilustrowana licznymi fragmentami filmów i reklam. Po prelekcji zostały wyświetlone filmy krótkometrażowe, z których trzy były autorstwa Tomasza Bagińskiego – „Katedra”, „Kinematograf”, „Animowana historia Polski”.
Zorganizowana lekcja była ciekawym doświadczeniem, w znaczny sposób przybliżyła nam tajniki sztuki filmowej.

Izabela Milota 3d, pani Anna Suchecka-Wójcik