Akcja „Korek”

Szkolny Klub Wolontariatu „Bratnia dusza” systematycznie zbiera nakrętki , które zostają zamienione na lekarstwa i sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci chorych. W akcji „Korek” biorą udział uczniowie i rodzice naszej szkoły. Od 3 lat pomagamy dzieciom będącym w potrzebie. W ostatniej akcji pomogliśmy kilkumiesięcznemu Karolkowi sfinansować jego dalszą rehabilitację i leczenie.
Dzięki naszemu uczestnictwu w akcji zdołano wspólnie z innymi zebrać 4000 kg nakrętek umożliwiających opłacenie 4 miesięcznej rehabilitacji małego Karola. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Bratnia dusza” chcą pomagać dzieciom chorym, bowiem miłość i troska są najważniejsze w życiu chorych dzieci. Nie można być obojętnym wobec ich cierpienia.