Wampiriada

Wolontariat „Bratnia dusza” współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Cześć, nazywam się Magda Kubissa. Jestem członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu „Bratnia dusza”. 9 listopada 2011 r uczestniczyłam w imprezie noszącej nazwę „Wampiriada” organizowanej co roku przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Impreza ta ma na celu zachęcić osoby pełnoletnie do oddawania krwi. Oddawanie krwi jest potrzebne, ponieważ można uratować komuś życie. Pomyślcie, co by mogło się stać gdyby któryś z Was uległ wypadkowi i potrzebna byłaby transfuzja krwi. Czekalibyście na krew ratującą Wasze życie, a jej nie otrzymalibyście z powodu braku osób chętnych ją oddać. Zastanówcie się, dlaczego warto zostać honorowym krwiodawcą?!.

Akcje związane z krwiodawstwem i krwiolecznictwem organizowane są od kilku lat i uczestniczy w nich coraz więcej osób rozumiejących konieczność oddawania krwi i pozyskiwania do tego celu innych ludzi chcących pomóc drugiemu człowiekowi. Przedstawiam Wam prezentację z imprez „Wampiriada”, którą przygotowałam wraz z moją koleżanką z Szkolnego Klubu Wolontariatu Darią Szary. Prezentacja ta zostanie pokazana uczniom naszej szkoły na godzinach wychowawczych.