Akcja „Młodzi głosują”

mlodzi_glosuja_1mlodzi_glosuja_2mlodzi_glosuja_3mlodzi_glosuja_4mlodzi_glosuja_5mlodzi_glosuja_6mlodzi_glosuja_7mlodzi_glosuja_8mlodzi_glosuja_9

Nasza szkoła uczestniczyła 3 października 2011 roku w ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Celem programu jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcanie ich do świadomego udziału w wyborach. Akcja  „Młodzi głosują” to akcja edukacyjna i obywatelska zachęcająca wyłącznie do udziału w wyborach i przestrzegająca zasady neutralności politycznej we wszelkich działaniach.

Młodzież naszej głosowała zgodnie z zasadami ordynacji wyborczej. Wybory więc były: powszechne, bezpośrednie, równe, tajne i większościowe. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza złożona z uczniów klasy 3a w składzie:
Przewodniczący: Patryk Owczarski
Członkowie: Alicja Szula i Bartosz Góralski

Osób uprawnionych do głosowania w naszej szkole: 252
Głosów oddanych: 178
Głosów ważnych: 176
Głosów nieważnych: 2

Frekwencja wyborcza: 71%

Oto wyniki wyborów w Gimnazjum nr 5 w Chorzowie:

Lp.

Nazwa Komitetu Wyborczego

Liczba oddanych głosów

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

33 głosy

Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza

9 głosów

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

13 głosów

Komitet Wyborczy Ruch Palikota

74 głosy

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

3 głosy

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy- Sierpień 80

1 głos

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska

34 głosy

Komitet Wyborczy Nowa Prawica- Janusza Korwin- Mikke

9 głosów

Jak przebiegały wybory ilustrują zdjęcia.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym za wzorową frekwencję i obywatelską postawę.

Koordynator akcji Danuta Jakubczak