Co obecnie robimy - Wolontariat

Menu główne:

DZIAŁANIA WOLONTARIATU SZKOLNEGO „BRATNIA DUSZA” POD OPIEKĄ PANI JOANNY ZIĘTAL (2014-2015)

1. Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”
Młodzież działająca w ramach naszego szkolnego wolontariatu „Bratnia Dusza” bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytania dzieciom bajek, baśni i legend polskich. Wolontariusze raz w miesiącu czytają dzieciom z Przedszkola nr 26 i Przedszkola nr 7 oraz klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie utwory znanych polskich poetów tworzących literaturę dla dzieci. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem naszych wolontariuszy i bardzo pozytywnym odbiorem ze strony dzieci, ich opiekunów i dyrekcji placówek z nami współpracujących.

2. Zbiórka przyborów i pomocy szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie.
Nasi wolontariusze zorganizowali i przeprowadzili szkolną zbiórkę akcesoriów i artykułów szkolnych potrzebnych dzieciom podopiecznym domu dziecka. Akcja uwrażliwiła naszych uczniów na niedolę i potrzeby dzieciaków doświadczonych przez los i cierpiących wiele niedostatków w tych trudnych czasach. W tych działaniach wsparcie otrzymaliśmy ze strony opiekuna szkolnego koła plastycznego, pani Teresy Szczęsny, której dzieci są również wdzięczne za okazane serce.

3. Kartki świąteczne wykonane przez uczniów i wolontariuszy dla pacjentów chorzowskiego hospicjum.
Wolontariusze i uczniowie naszej szkoły stworzyli innowacyjne, własnego pomysłu karty poświęcone tematyce Świąt Wielkanocnych. Wykonane kartki przekazane zostały pacjentom z Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie. Młodzież zaangażowała się w tą akcję z dużym zrozumieniem i współczuciem dla ludzi cierpiących na nieuleczalne choroby nowotworowe. Zaczęli inaczej postrzegać ludzi chorych i cierpiących oraz zauważać większą potrzebę uwrażliwiania innych ludzi na ich los.